Příjezd:

Odjezd:

Počet osob v apartmánu (1):
Počet osob v apartmánu (2):
Počet osob v apartmánu (3):
Počet osob v apartmánu (4):
Středisko:

Jméno objektu:

Klimatizace

Internet

Domácí mazlíček

Aktuální počasí v Chorvatsku

Dinjiška

Dinjiška je malé letovisko, ihned na počátku jihovýchodní část ostrova Pag, jen několik kilometrů od stejnojmenného hlavního města. Obec je umístěna na konci zátoky, v oblasti zvané Dinjišské pole a rozprostírá se podél pobřeží v délce 3 km.
Na konci zátoky se nacházejí opuštěné jílové bazény (solana), vystavěné počátkem 19. stol. za vlády Napoleona, kde se těžila sůl starým způsobem a to vysušováním. Centru obce dominuje překrásný kostelík Sv. Maura, jehož počátky sahají do r. 1354 a patřil do vlastnictví šlechtické rodiny Grisogono. Z původní stavby se však nic nedochovalo, protože kostelík by l v 16. stol. od základů přestavěn.
Letovisko je vzdáleno 35 km od Zadaru, 15 km od města Pagu a 35 km od letoviska Novalja. Město má pravidelné autobusové spojení na lince Novalja–Pag-Dinjiška-Zadar (3x denně). V letovisku jsou 4 restaurace, 3 caffe bary, obchod a rybí tržnice.

Pláže, koupání a aktivní odpočinek

V letovisku naleznete všechny druhy pláží, oblázkové, písečné, včetně opalovacích mol. Na druhé straně pobřeží, vzdáleném 300 – 600 m jsou malé pláže s přírodním pískem, kde můžete užívat samoty a klidu. Pro zdatné plavce je možnost zátoku přeplavat a zpět se vrátit pěšky přes násyp.
Podél pláží se nachází volejbalové hřiště, petanque, hřiště pro malý fotbálek nebo dětské hřiště. Letovisko je vhodné i pro cyklisty, cyklistická stezka vede podél moře a staré solany dál přes celý ostrov.

Zábava a kultura

Za zábavou můžete vyrazit do některé z místních restaurací či je možné využít autobusového spojení a vyrazit na vyhlášenou pláž Zrće, která se nachází poblíž letoviska Novalja. Na této pláži jsou nejznámější diskotéky, kluby a zábavní produkce. Aquarius, Papaya a Kalypso se staly pojmem pro letní zábavu pro mladé z celého světa. V Novalje se také každoročně organizuje velký koncert – festival elektronické hudby.
Cenné kulturní památky naleznete v nedalekém městě Pagu, které je jedním z mála dobře zachovalých středověkých měst. Toto kulturní a správní středisko se datuje již do 15. Stol, je dílem renesančního stavitele Juraje Dalmatince. Z památek doporučejeme: župní kostel Sv. Marie na hlavním náměstí, Věž (Kula) Skrivant, hradby a Knížecí palác. Klášter řádových sester Benediktinek, který kromě četných cenných církevních relikvií a obrazů, udržuje i tradici přípravy baškotina, aromatického sucharu, který můžete dostat u vchodu do kláštera.

Výlety

- Vlašići – na kole či procházkou dojdete do samého konce zátoky, do místa Vlašići, kde se nacházejí pozůstatky kostela Sv. Bartula, který zde r. 14265 nechali vystavět členové pažské rodiny Ruić.
- Caska - letovisko se nachází v západní části Pažské zátoky, na místě zatopeného města Kissa, podle něhož v 10. st. byzantský císař Konstantin Porfirogenet nazval celý tento ostrov Kissa. Další výzkumy tohoto území potvrzují, že toto velké civilizační středisko bylo před 12 000 lety přímo spojeno s Caskou a podporují také teorii historika a výzkumníka Petra Ferdebara, který se ve své knize "Hiperija" zmiňuje o tom, že mytická Atlantida se nacházela na území mezi Ninem, Virem a Lošinjem.
- Jezero Velo Blato – doporučujeme všem milovníkům ptactva – jezero je ornitologickým rezervoárem. Je zde možné věnovat se také rybolovu (nutné zakoupit rybářský lístek).
- NP Paklenica
- Park přírody Telašćica - trajektem ze Zadaru nebo rychlolodí z Novalji
- NP Kornati – výletní lodí ze Zadaru nebo rychlolodí z Novalji.
- Zadar