Příjezd:

Odjezd:

Počet osob v apartmánu (1):
Počet osob v apartmánu (2):
Počet osob v apartmánu (3):
Počet osob v apartmánu (4):
Středisko:

Jméno objektu:

Klimatizace

Internet

Domácí mazlíček

Aktuální počasí v Chorvatsku

Rogoznica

Rogoznica je oblíbené letovisko a přístav ve stejnojmenné zátoce, 35 km jižně od Šibeniku. Centrum starého města leží na poloostrově (někdejší ostrůvek Kopara byl ve 2. polovině 19. století spojen s pevninou umělým náspem), který zátoku Luku Rogoznicu rozdělil na západní a východní část. Část zvaná Rogoznica – Lozica s výhledem na otevřené moře se nachází na severní straně. V zátoce Soline se nachází jachtařský přístav Marina Frapa, jehož centrální část leží na uměle vybudovaném ostrůvku. Marina Frapa je jedním z nejhezčích jachtařských přístavů na Jadranu a ve Středomoří. Nachází se zde také spousta restaurací a obchůdků.

Pláže, koupání a aktivní odpočinek

Na členitém pobřeží Rogoznice najdete pěkné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody, z nichž největší je pláž Šepurine. Na pláži naleznete také stín pod korunami stromů. Na bezpečnost dohlížejí z věže plavčíci (spasioci). Občerstvit se můžete v jednom z plážových barů nebo v některé z blízkých restaurací.
Městská pláž Miline se nachází v centru Rogoznice v chráněné zátoce, pláž je oblázková s mělkým vstupem do moře. V blízkosti pláže se nacházejí restaurace, cukrárny, obchody, ambulance. Pláž je velmi oblíbená a hojně navštěvovaná, a to i přesto, že v zátoce často kotví loďky.
Další pláž Crljina je oblázková s betonovými plotnami a moly, na která pohodlně postavíte lehátka. Betonovou pláž Art najdete hned po levé straně jakmile přejdete most. Nedaleko od pláže je centrum starého městečka s restauracemi a obchody.
Pláž Kopara na stejnojmenném poloostrově je převážně skalnatá s malými oblázkovými plážemi, stíněná borovým hájem, kterým vede malebná promenáda.
V zátoce Rogoznica Lozica se nacházejí pláže Zečevarska a Lozica. Pláž Zečevarska je oblázková, místy s písečným vstupem do vody. Na pláži najdete i skalnaté části, především přímo v zátoce. Pláž Lozica na protější straně zátoky je skalnatá s betonovými pláty, místy s oblázkovým vstupem do vody.

Příznivcům aktivního odpočinku letovisko Rogoznica nabízí ideální podmínky především pro vodní sporty, jako jsou jachting, windsurfing, potápění nebo podmořský rybolov. V areálu Mariny Frapa je vybudováno moderní sportovní centrum, které můžete využít v případě nepříznivého počasí nebo pokud Vás nebaví ležet na pláži. Najdete zde tenisové kurty, squash, stolní tenis, kulečníkový sál, kuželky, venkovní šachy, fitness a saunu. Navštívit můžete také venkovní bazén s velkým vodopádem, několika vířivkami a barem přímo v bazénu. Cena vstupného do bazénu je 50 Kn/den.

Zábava a kultura

V Marině Frapa jsou během dne organizovány zábavné programy pro děti i dospělé u bazénu, ve večerních hodinách můžete navštívit taneční terasu s živou hudbou, která hraje světoznámé hudební hity. V areálu je také noční disco club, vstupné je zdarma.
Letovisko Rogoznica proslulo také srpnovými lidovými slavnostmi (feštama) "Rogoznička ribarska noć" a "Noć Rogoznice" s bohatým hudebním programem a proslulými dalmátskými specialitami. Pro celonoční zábavu doporučujeme navštívit vyhlášenou diskotéku „AURORA“ poblíž letoviska Primošten asi 6 km od Rogoznice.

Výlety

- Na poloostrově Gradina, v blízkosti Mariny Frapa můžete navštívit chráněnou přírodní památku jezero Dračí oko (Zmajevo oko) s mořskou vodou. Tento jedinečný hydromorfologický fenomén je propojen s mořem krasovou jeskyní a jako důsledek toho se zde vyskytuje jedinečný přírodní úkaz – střídání přílivu a odlivu v jezeře.
- Na Rogoznickém poli (Rogozničko polje) leží kostelíky sv. Mikuláše (Sv. Nikola) a sv. Jana Trogirského (bl. Ivan Trogirski – Ursini) vystavěné v duchu středověké dalmátské architektury. U hřbitovního kostelíku sv. Mikuláše stojí několik masivních bogomilských kamenných náhrobků (stećci).
- Další zajímavostí, kterou doporučujeme navštívit je větrný mlýn, který stojí na vršku nad městečkem. Na nejvyšším místě obce se také dochovaly zbytky nedostavěné francouzské pevnosti z 19. století.
- Výlet člunem na okolní ostrůvky (např. Lukvenjak) nebo na mys Ploča (Rt Ploča), kde se nachází středověký kostelík z XIV. století.
- Primošten - 9 km
- NP Krka - 47 Km
- Šibenik – 35 km
- Trogir – 26,5 km
- Split – 55 km

Užitečné informace

V Rogoznici je tržnice s ovocem a zeleninou, která se otevírá v šest hodin ráno a některé stánky mají otevřeno až do 22:00. Každé ráno a večer, když se místní rybáři vracejí z rybolovu, zde také můžete koupit čerstvé ryby.
V letovisku Rogoznica je také dostatek restaurací, které nabízejí proslulé chorvatské speciality, jako jsou pršut s olivami (dalmatinski pršut s maslinama), pečené jehněčí (janjetina pečena pod pekom), rizoto s mořskými plody (rižot od morskih plodova) a mnohé další. Doporučujeme vyzkoušet věhlasné šibenské slávky, které se v této oblasti připravují na 140 způsobů.

Z restaurací v Rogoznici doporučujeme:

Restoran Antonio – nachází se v samém centru starého městečka a specializuje se na pokrmy z ryb a plodů moře.
Restoran Fortuna – se nachází vedle agentury Visit poblíž kruhového objezdu. Doporučujeme vyzkoušet pizzu „Rogoznica“ (pikantní pizza s krevetami, česnekem, petrželkou a olivovým olejem)
Restoran Siesta – se nachází poblíž Mariny Frapa a díky vyhlášené kuchyni zde často večeří jachtaři ze všech koutů světa.
Restoran Atrium – leží také poblíž Mariny Frapa a nabízí především masové speciality a steaky, i když si zde můžete pochutnat i na rybě.

  Fotogalerie

  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 1
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 2
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 3
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 4
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 5
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 6
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 7
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 8
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 9
  • Ubytování Chorvatsko Rogoznica 10