Příjezd:

Odjezd:

Počet osob v apartmánu (1):
Počet osob v apartmánu (2):
Počet osob v apartmánu (3):
Počet osob v apartmánu (4):
Středisko:

Jméno objektu:

Klimatizace

Internet

Domácí mazlíček

Aktuální počasí v Chorvatsku

Kaprun - Zell am See

Zell am See - Kaprun

Mezi Čechy nejoblíbenější rakouský region Kaprun – Zell am See – Saalbach, ležící v nádherné krajině kolem Zellerského jezera, přímo pod ledovcem Kitzsteinhorn a sousedící se světoznámou lyžařskou oblastí „Skicirkus Saalbach“, svou mnohostranností nikdy nezklame. Díky snadné přístupnosti dalších lyžařských oblastí (Maria Alm, Kiztbühel, Bad Gastein, Zillertal Arena) se tento region stal vyhledávaným střediskem pro milovníky lyžování na všech úrovních. Tato pestrost a univerzálnost oblasti Kaprun – Zell am See - Saalbach láká tisíce turistů jak v zimním období, tak i po celý rok.

Celkem 132 km sjezdových tratí, 56 lanovek a vleků, z toho 12 kabinových a 17 sedačkových lanovek. Bezplatné skibusy zajišťují dopravu mezi jednotlivými středisky. Na své si přijdou i běžkaři, je tu pro mě 200 km běžeckých tras. Dále tato oblast nabízí sáňkařské dráhy, surfing na ledě na jezeře, také útulné lyžařské chaty s restauracemi a bary.

Na jaře a v létě můžete vedle stále kvalitního lyžování na ledovci Kitzsteinhorn využít propracované cyklistické sítě stezek a tras a zkombinovat tak lyžování na ledovci s objevováním krás zdejšího regionu ze sedla kola V tomto regionu můžete navštívit množství přírodních atrakcí a památek (Krimmelské vodopády, nejvyšší hora Rakouska –Grossglockner), termální lázně a velmi oblíbená je i vysokohorská turistika.

Zell am See - spojení tradice a moderny

Ať si vzpomenete na cokoli, v Zell am See není nic nemožné. Město si i přes svoji popularitu zachovalo do dnešních dnů svůj idylický charakter. Hosté ze všech koutů světa posedávají v kavárnách, kde se podává káva, trhanec a jablečný závin a z balkonů se pyšní visící pelargonie. Bezprostředně před branami Zell am See se tyčí 2000 metrů vysoká hora Schmittenhöhe. Od roku 1961 je město klimatickým letoviskem, čistý je tu však nejen vzduch, ale i voda Zellerského jezera.

Kaprun - přírodní podívaná pod ledovcem Kitzsteinhorn

Kdysi byl Kaprun jen malou zemědělskou osadou v horách. Dnes je toto město na úpatí Kitzsteinhornu známé po celém světě pro svoji pohostinnost, bohatou rekreační nabídku a možnost celoročního lyžování na ledovci.

V blízkosti se nachází město Salzburg a nedaleko je i nejkrásnější část Bavorska, která svou pohnutou historií láká denně stovky turistů. Tyto a desítky dalších typů na výlet můžete využít se Salzburskou kartou, která Vám od poloviny května do poloviny října zaručí za výhodný poplatek 43 Euro (6denní) nebo 52 Euro (12denní) vstup až na 200 atrakcí zdarma. Bližší informace na stránkách: www.salzburgerlandcard.com

Běžecké tratě

Region Kaprun-Zell am See-Saalbach se může pochlubit propracovanou sítí běžkařských tratí-na milovníky běhu na lyžích zde prostě čeká malý ráj. Běžecké tratě kolem Kaprunu a Zell am See o celkové délce přes 200 km nadchnou i náročnější. Trať je převážně tvořena rovinou, v Zell am See Schüttdorfu a v Kaprunu se nacházejí dvě noční tratě (každá 4 km dlouhá), které jsou osvětlené do 22.00 hod.- znamená to, že můžete běžkovat až do noci a nemusíte plánovat návrat do večerních hodin.

Přímo na ledovci Kitzsteinhorn na Kaprunu je pro Vás připravena 3 km dlouhá výšková stopa (2 800 m n. m.), která vede po ledovcové plošině a udržuje se po celý rok. Začátečníkům pak můžeme doporučit 5 km dlouhou Westloipe z Kaprunu do Piesendorfu.

Pinzgauerská lokálka

Pro opravdové fajnšmekry je tu k dispozici turistický vláček, tzv. "úzkokolejka", který jezdí podél běžkařských drah a kterým se můžete přepravit i s běžkami, běžkovat pokaždé na jiném zajímavém místě a zpátky se svést opět vláčkem. Poznáte tak kus krásné rakouské přírody a Vaše výlety nebudou všední. Záleží jen na Vás a na Vaší kondici, kterou cestou se vydáte.

Bruslení

Opravdovým zážitkem je bruslení na zamrzlém jezeře Zeller See, jehož plocha zaujímá 4,7 km2 a hloubka dosahuje 70m. Nádherná okolní příroda s panoramatem horských vrcholků okouzlí snad každého.

Restaurace

Jaké jídlo si dát na sjezdovce?

Klasická rakouská kuchyně není zas tolik odlišná od naší, protože jsme i s Maďary, od kterých jsme mimochodem přebrali s Rakušany guláš, byli součástí bývalého Rakouska- Uherska. Na lyže jedete do hor a tam má už vliv i regionální kuchyně a místní produkty. Kdo má opravdu hlad a nechce moc experimentovat, tak si většinou dá hutnou gulášovou polévku a třeba řízek (Wiener Schnitzel), na pití pivo nebo míchaná pivo s limonádou Radler nebo pšeničné pivo - Wiezenbier, které jsou už k dostání v Česku.

Tak jen ve zkratce ty nejžádanější pokrmy:

Polévky:
Gullaschsuppe – gulášová polévka - hustá s chlebem
Frittatensuppe - hovězí vývar s fritátovými nudlemi
Kasperssknödelsuppe – hovězí vývar se sýrovým knedlíkem
Tomatensuppe - tomatová - krémová s bazalkou
Knoblauchsuppe - česneková - krémová

Uzeniny, klobásy:
Párky -Wurst, Bratwursty, frankfurské klobásy, dále různé klobásy s kari kořením jako Kariwurst, Bratwurst se ještě podává i se zelím (kyselejší než u nás) a s knedlíkem (na způsob klobása-knedlo-zelo). Bretteljause – na prkénku více druhů uzenin se špekem, křenem a výbornou kremžskou (sladkou) hořčicí

Hlavní jídla:
Wiener Schnitzel – vídeňský řízek, příloha většinou s brambor s petrželkou, citron, brusinková marmeláda
Gordon bleu - telecí maso+šunka+ sýr obalený stejně jako řízek a stejná příloh
Glilltteller – stake: krutí+vepřový+hovězí+uzenin a špek + příloha
Kasnockń – těstoviny typu halušek, ale zapečené s domácím sýrem a podávané přímo na pánvi (chutné a vydatné)

Hlavní sladká jídla:
Kaiserschmarrń - trhanec s palačinek obohacený vajíčkami a rozinkami, posypaný vanilkovým a moučkovým cukrem a podává se se švestkovým kompotem
Germknodel – kynutý knedlík s povidly

Dětská jídla – obvykle s hranolkami a kečupem:
Kinderspaghetti Bolognese/Pomodoro – dětské špagety bolognese/ nebo s tomatovou omáčkou
KinderWienerSchnitzel – dětský řízek
Chicken Nuggets - osmažené kousky s kuřecích prsíček
Kinderkaiserschmarrń - sladký trhanec viz předchozí odstavec

Dezerty:
Apfel oder Topfenstrudel - jablečný nebo tvarohový štrůdl podávaný v teplé vanilkové omáčce
Sachertorte – rakouská klasika – sladký čokoládový dort

Nápoje:
Z alkoholických nápojů je pak kromě piva při chladném počasí příjemný svařák - Glühwein nebo Jagertee, s nealkoholických rakouská bylinková limonáda Almdudler nebo jablečný střik - Apfelspritzer, který je, buď s bublinkami nebo bez, stejně tak jako voda se šťávou - Schiwasse

Restaurace

Pokud si chcete vybrat tu správnou restauraci, musíte nejprve vědět, na co přesně máte chuť.

V regionu Kaprun-Zell am See-Saalbach se nachází spousta místních stylových restaurací, které Vás budou rozmazlovat domácími specialitami, jsou zde ale i restaurace zaměřené na světové speciality – mexické, čínské, italské… Také pro milovníky pizzy je v okolí několik dobrých pizzerií. Je jen na Vás, jestli máte chuť na špecle, těstoviny, nebo pravé kung-pao, vždy si najdete to své.

Také záleží na místě, kde chcete strávit příjemné chvilky u dobrého jídla – můžete si vybrat jednu z mnoha kvalitních restaurací ve městě a zpříjemnit si tak den např. nakupováním nebo procházkami. Nabízí se zde ale i možnost návštěvy restaurace s výhledem přímo v horách – tzv. salaše, dojedete sem pohodlně jak lanovkou, tak i autem. Okouzlující panorama hor dodá Vašemu požitku z jídla ještě větší smysl.

Nezapomenutelný zážitek také nabízí restaurace okolo Zeller See s nádherným výhledem na jezero – jak zamrzlé v zimě, tak plné sportovních atrakcí v létě.

Když Vás přepadne hlad a nemáte čas zajít do restaurace, je Vám k dispozici rozšířená síť fastfoodů – velmi oblíbené jsou např. turecké se svými specialitami. Ve městě se také nachází McDonald a McDrive. V Kaprunu doporučujeme restaurace Hilberger´s Beisl, Dorfkrug, Baumbar-Reiteralm. V Zell am See doporučujeme Steinerwirt, Crazy Daisy, Feinschmeck.

Nakupování

Pro toho, kdo si chce odpočinout od sportovních aktivit a baví ho trávit den nakupováním, nebo jednoduše potřebuje nutně něco sehnat, je k dispozici v regionu spousta obchodů různých značek, módní butiky, obchodní domy, ale především spousta sportovních obchodů. Pro hodně náročné doporučujeme návštěvu nedalekého Kitzbühelu. Při cestě přes Salzburg narazíte na nově otevřený Outlet značkového zboží: www.designer-outlet-salzburg.at, který se nachází u dálnice při sjezdu k letišti.

Tauern Spa Zell am See/Kaprun

Tauern Spa Kaprun nabízející panoramatický výhled na impozantní horské pásmo národního parku Hohe Tauern, jsou unikátním léčebným projektem, který byl realizován v obci Kaprun. Kompletní a velkolepé zahájení projektu Kaprun proběhlo 8. listopadu 2010. Jedná se o druhý největší lázeňský komplex v Rakousku.

Tauern Spa Kaprun jsou složeny z hotelu, hotelových lázní, lázní pro jednodenní návštěvníky, léčebné části, několik relaxačních místností, saun a restaurací na ploše o rozloze 48 000 m2. Jednou z největších atraktivit tohoto projektu je sofistikovaný a ucelený přístup: lázeňský komplex je situovaný na jih, čímž je vytvořen chráněný venkovní prostor. Výhled do východní i západní části této lokality zdůrazňuje krásu krajiny i zdejší architekturu.

Vodní svět

Bohatý vodní svět nabízí návštěvníkům různé vnitřní a venkovní bazény s různými teplotami, sprchy, bazén s tryskovým prouděním, vnitřní i venkovní zázemí s lehátky, vodopády, bazény s vodní masáží, to vše doplněné světelnými a hudebními efekty. Otevřeno denně: 09:00 - 23:00.

Saunový svět

Velký lázeňský prostor se saunou, parní lázně, solárium, venkovní letní bar, bazén s teplou a studenou vodou, relaxační whirlpool, komfortní vnitřní a vnější prostor na odpočinek, rozsáhlé zázemí poskytovaných služeb (léčebné kúry, masáže, kosmetická ošetření, pedikúra). Otevřeno denně: 10:00 - 23:00.

Alpská bylinná sauna: finská sauna 60°C, vlhkost vzduchu 45 - 55%, vůně: meduňka, bříza, kosodřevinná silice.
Alpská žhavá sauna: finská sauna 85°C, vlhkost vzduchu 8 - 12%, vůně: jablko, ledová máta, med, zimní kouzlo.
Horská biosauna: 50°C, vlhkost vzduchu 45 - 55%, ideální řešení mezi klasickou a parní saunou. Vůně: senné květy, ranní rosa, cedrové dřevo, borová silice.
Horská aroma-parní lázeň: teplota 40°C a 50°C, vlhkost vzduchu 100%, 3x denně nálevy: jogurt, medový peeling, otruby, vinné nebo chmelové krémy rozmazlí pokožku.
Relaxační místnost: teplota mezi 35°C a 45°C. Relaxace při mírném osvětlení.
Textil Sauna - vstup v plavkách.
Aroma-parní lázeň: teplota kolem 50°C, vůně: pomeranč, citronová silice, orchidej, jasmín a další speciální kombinace.
Finská sauna: tradiční sauna s teplotou kolem 90°C, vůně: jablko, hruška, bříza a divoký pomeranč.
Bio-sauna: teplota kolem 50°C, vůně: horské bylinky, senné květy, heřmánek, levandule.

Dětský svět

Tobogán 127m
Tobogán 9,7m ústící do dětského bazénu 50-100cm hlubokého
Skluzavky
Hřiště, pískoviště, volejbalový kurt
Dětský bazén k vodním hrátkám
Zážitková jeskyně s barevnými efekty
Trpasličí bazén pro nejmenší
Kreativní místnost Wildcreat
Pohybová místnost Bergfex
Dětské kino Tauernplex
Dětské animace zdarma pro děti od 3 let- denně od 12:00 - 20:00
Možnost hlídání dětí - za poplatek